Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Söyleşi” valörına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece bilgelik aktarımı muhtevain değil, aynı zamanda eğlence muhtevain de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir protez ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanımadığınız değme biriyle bünyelabildiği kadar başkaca tanıdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri eliyle bünyelabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve yârenlik ika amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri ekseriya programlama dilleri kullanılarak veya hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş sahip olmak muhtevain sadece nickname (protez isim) açmak yeterli olurken bazenlarındaysa sohbete çıbanlamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün genel ağ kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine çıbanlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla program çatlak vecihünü kullanarak sadece hatlı, hatlı ve hayaletlü, ünlü ve hayaletlü kadar tercihe rabıtalı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en pop olanı kesik süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı yargılama mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir gayrı pop chat program olan ve internetin efsane yazılı sınavmlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir